Muş'un İlk ve Tek Hem Eğitim Hem Koruma Hizmetleri.0436 212 00 96 212 00 97
25 Eylul 2017, Pazartesi
 
Bu Alan Muş Esnaflarına Ücretsizdir
  Ana Sayfa        Güncel
Kızılağaç Belediyesi Araç Aldı
Kızılağaç Belde Belediyesi, bir hizmete daha imza attı
12 Aralik 2010, Pazar  17:32 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asoss Yapı-YAPILARINIZDA GÜVEN İNŞAA EDER

Yeni otobüs alan Belediye, 20 gün içerisinde otobüsü halkın taşınması hizmetine sunacak. Alt yapı çalışmalarının hazırlığını da yapan Kızılağaç Belde Belediyesi, arıtma tesisi yerini de alarak, 2011 yılında kanalizasyon sorununu da kökten çözecek. Belediye Otobüsünü 310 bin TL’ye aldıklarını belirten, Belde Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, bütün her şeyin halk için olduğunu, 2010 yılını dolu dolu geçirdiklerini, çok önemli hizmetlerde bulunduklarını belirterek, 2011 yılında da daha çok hizmeti Kızılağaç halkına sunacakları sözünü verdi.


 


VATANDAŞLAR YİNE 1 TL’YE TAŞINACAK


Kızılağaç Belediyesinden örnek hizmet. Kızılağaç Belediyesi, Belediye otobüsüyle halkın 1 TL’ye seyahat etmesini sağlıyor. Muş Merkeze 20 kilometre mesafede bulunan Kızılağaç Beldesinde, Belediye otobüsüyle seyahat eden vatandaşlar 1 TL’ye Muş’a gelebiliyorlar. Öğrencilerden ise 50 kuruş ücret alınıyor. Kızılağaç Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, vatandaşları ücretsiz taşımak istediğini, ancak yasaların buna izin vermediğini belirtti. Başkan Yılmaz: “Kızılağaç Beldesinde, Belediye otobüsümüz halkı 1 TL’ye Muş’a götürmektedir. Öğrencilerden de 50 kuruş ücret alınmaktadır. Durumu iyi olmayan vatandaşlarımızdan ise herhangi bir ücret alınmamaktadır. Benim elimde olsa, yasalar izin verse, ben Kızılağaç halkını ücretsiz olarak taşırım. Ancak yasalar buna izin vermemektedir. Muş Merkezdeki halk, birkaç yüz metreyi 1 TL ücretle giderken, ben 20 kilometre mesafedeki Muş Merkeze yine 1 TL ücretle hizmet veriyorum. Halkımız da bu durumdan çok memnundur. Beldemize yeni alınan otobüsün bir benzeri bölgemizde yok. Yeni gelen otobüsümüzle de halk yine aynı fiyata taşınacak” dedi. Başkan Yılmaz, Belediye otobüsünün alınmasında çok büyük emek verdiğini belirttiği Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon Milletvekili Asım Aykan’a da minnettar olduğunu belirtti.


 


“BAŞKANIMIZ SAĞOLSUN”


Kızılağaç Beldesi halkı ise, kendilerinin sadece 1 TL ücretle Muş’a gittiklerini söyleyerek, bu ücretin bütçelerine dokunmadığını, zorlanmadıklarını belirterek, Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz’a teşekkür ettiler. Kızılağaç Belde halkı: “Biz sadece 1 TL’ye Muş’a gidiyoruz. Buradaki vatandaşların bazıları, günde birkaç kez Muş’a gitmek zorunda kalıyor. Ama bu taşıma ücreti, kimseyi zorlamıyor. Başkanımız sağolsun, durumu iyi olmayan vatandaşlardan da ücret almıyor. Başkanımızın vermiş olduğu bu hizmetten dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dediler.


 


BELDE DE BÜYÜK GELİŞME OLDU

Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz’ın başlattığı çalışmalarla, Kızılağaç Beldesi’nin çehresi değişti. Belde girişine 7 metre yüksekliğinde yapılan kemer, Beldeye ayrı bir hava verirken, beldede başlatılan yol genişletme çalışmaları, kilit parke döşemeleri ve kanal çalışmalarıyla, Belde, örnek belde haline geldi. Yapılan çalışmaların bir an olsun başından ayrılmayan, Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, Kızılağaç Beldesi’ni örnek belde haline getirdiklerini, Kızılağaç’ın bütün sokaklarının parke taşıyla döşendi. Kızılağaç Beldesinde ara sokak çalışmaları da başlatan Başkan Yılmaz, bütün yolların da asfalt çalışmasına başlayarak, ara sokakları da asfaltladı. Kızılağaç Beldesi’nde yapılan saat kulesi de, görenlerin dikkatini çekiyor. Belde Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz: “Kulp yolundan gelen araçlar, diğer araçları göremiyor. Ama şu anda gelen araçlar kemeri gördüklerinde haliyle hızlarını düşürecekler. Kemerin yüksekliği 7 metredir. Bu yolu da genişleterek, araçların rahat şekilde geçişlerini sağlayacağız. Kemerin üstünde ışıklandırma ve dijital saat olacak” dedi.

Muş Ovası Gazetesi


Bu haber 5095 kez okunmuştur.
YORUMLAR
Bu Habere Toplam 1 Yorum Gelmiştir
Şirin Başkan
Gönderen: ismet süzme
Şirin başkan çalışır. Yeterki imkanı olsun. Halka hizmet başkanım. dert görmeyesen. Anlasınlar başkanlık nasıl yapılır.. Bu arada ben kızılağaçlı değilim .. Yeterki memleketimin her yöresine hizmet yapılsın ne güzel.
13 Aralik 2010, Pazartesi 14:23
 
Haber  Video Foto İlanlar


Üye Girişi
1972'den Beri Damağınızdaki Lezzet DEDE PASTANESİ 

Nedim DEDE ve OĞULLARI
Röportaj
Muş Kızılay Derneği Başkanı Cengiz KOÇ Kimdir?
Yazarlar
Video
Asoss Yapı- YAPILARINIZDA GÜVEN İNŞAA EDER
Sisteme Kayıtlı Günün Ayeti Bulunmamaktadır.

Kaynak Yok
 
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   RSS